راز ناگفته به ورق گالوانیزه در کمتر از 4 دقیقه ورق گالوانیزه

کنترل کردن اندازه پوشش روی ایجاد شده بر روی ورق: برای کنترل ضخامت لایه روی از آزمایشات مختلفی با استفاده از می

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

کنترل کردن اندازه پوشش روی ایجاد شده بر روی ورق: برای کنترل ضخامت لایه روی از آزمایشات مختلفی با استفاده از میکرومترها استفاده می کنند، این آزمایشات بر اساس استانداردهای مختلفی انجام می شود که عبارتند از: ISIRI، A123 و ISO1461. در واقع کوتینگ بیشتر ورق گالوانیزه نشاندهنده ضخامت بیشتر لایه فلز روی بر سطح ورق است. سرعت تولید ورق گالوانیزه: عوامل یمختلفی باعث افزایش سرعت تولید می شوند که این فاکتورها نباید بر کیفیت محصول نهایی تاثیر منفی داشته باشند و باید به طور مداوم مدیریت شوند. از جمله اشکالاتی که گاها در مراحل تولید اتفاق می افتد می توان به ایجاد شرابه های روی در لبه های ورق اشاره کرد که باید با حساسیت ویژه ای این اشکال را اصلاح نمود تا علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری ورق به پوشش روی موجود در سطح ورق آسیبی وارد نشود. این تفاوت ها را در این مطلب از سایت آهن پخش بررسی خواهیم نمود. این مرحله شامل شستشوی ورقها با محلولهای شوینده و اسیدهای خورنده است تا از هرگونه رسوب و آلودگی پاک شوند.

این کارشناسان با تجربه و دانش فنی خود، آماده ارائه راهنماییهای لازم برای شما در زمینه خرید و فروش ورق گالوانیزه و سایر محصولات آهنی میباشند. روش گالوانیزاسیون نسبت به سایر روشهایی که برای جلوگیری از زنگ زدن آهن استفاده میشود هزینه کمتری دارد. به همین دلیل در صورتی که قصد خرید ورق گالوانیزه 4 میل را دارید، حتما قیمت آن را از قبل استعلام کنید تا در محاسبه هزینه نهایی پروژه مشکلی به وجود نیاید. برای پیش گالوانیزاسیون در ابتدا ورقهای فولادی با استفاده از یک مایع تمیز میشوند و سپس در استخر پر از روی قرار میگیرند تا یکنواختی بیشتری داشته باشند. این محلول اسیدی به منظور تمیز کردن سطح ورق و ایجاد آمادگی برای پوشش دادن لایه گالوانیزه استفاده میشود. میزان ضخامت لایه روی بر سطح فلز را کوتینگ میگویند. در روش گالوانیلیک نیز ابتدا پوششی از جنس فلز روی بر سطح ورقهای فولادی قرار میگیرد و سپس ورقها در کورههای مخصوص گداخته میشوند تا آلیاژی از روی و آهن تولید شود.

تولید دیگر فرمینگهای ورق گالوانیزه نیز به همین صورت است که البته قالب آنها متفاوت است. این فرایند باعث میشود که محصولات فولادی به سادگی در برابر زنگزدگی و خوردگی آسیب نبینند و در صنایع مختلف ماندگارتر باشند؛ به گونهای که گاهی میزان ماندگاری و عمر مفید آنها به 50 سال هم میرسد. یکی از ویژگی های ورق این است که حتی اگر پوشش روی آن از بین برود زنگ نخواهد زد. برای این منظور ابتدا فاصله ای برای جریان یافتن هوا بین ورق ها ایجاد می کنند و سپس ورق را توسط آب خنک می کنند تا فرایند سرد شده به سرعت اتفاق بیفتد. در اوایل دهه 80 خودروهای ژاپنی با فریم گالوانیزه و گارانتی در برابر خوردگی و زنگ زدن وارد بازار شدند و از این مقطع زمانی بود که تولیدکنندگان خودرو استفاده از ورق گالوانیزه را در دستور کار قرار دادند؛ به گونهای که امروزه حدود 80 درصد بدنه و شاسی یک خودرو از ورق گالوانیزه ساخته شده است. گالوانیزه فرایندی است که در آن قطعات ساخته شده بعد از وارد شدن در وان های مذاب پوششی از روی خالص یا آلیاژ روی آهن به روش متالورژیکی به فلز پایه متصل می شود که در حال حاضر این فرایند به دوصورت گالوانیزه خشک و گالوانیزه تر صورت می گیرد؛در روش گالوانیزه خشک قطعات تولید شده در محلول کلرید آمونیاک روی قرار گرفته سپس وارد مرحله ی خشک کن می شوند و بعد وارد مرحله ی مذاب می شوند اما در روش گالوانیزه سرد محلول کلرید آمونیاک روی بر سطح مواد مذاب پاشیده می شود سپس قطعات تولید شده مستقیما وارد فلاکس مواد مذاب می شوند.

یکی از دلایل اینکه از ورق گالوانیزه در نگهداری مواد غذایی استفاده میشود، این است که پوشش آن از دوام قابل توجهی برخوردار است و خراشیدگی بر روی سطح به ندرت پیش میآید. استفاده از ورق گالوانیزه برای تولید لوازم خانگی از این جهت اهمیت دارد که عملکرد بسیاری از لوازم خانگی مانند یخچال، کولر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی وابسته به استفاده از آب است و طبیعتاً ورق سیاه معمولی نمیتواند دوام چندانی در برابر رطوبت موجود در این وسایل داشته باشد. بدون استفاده از ورق گالوانیزه شاید بسیاری از سیلوها دوام و ماندگاری چندانی نداشتند. برای اطلاع از قیمت ورق سفید میتوانید از طریق مسیرهای مشخص شده در سایت اقدام کنید. با مشاهده نمودار حاصل مشخص است که به نسبت ماه های گذشته قیمت ورق گالوانیزه به ثبات رسیده است. اضافه کردن ترکیبات نیکل و آلومینیوم به محتویات حمام روی در فرایند گالوانیزاسیون برای فولادهای چند فاز: اخیرا با تولید ورق گالوانیزه از فولادهای جدید مثل فولاد تریپ، متخصصان به این نتیجه رسیده اند که برخی عناصر مانعی در برابر پوشش پذیری ورق ها هستند و برای بهبود این روند باید از عناصر مختلفی استفاده شود تا کیفیت ورق در حد قابل قبولی باشد. اگر محیط شما اسیدی است بهتر است از آن نوع که در فرایند غوطهور شدن گرم تولید شده استفاده کنید و اگر محیط فقط مرطوب است میتوانید از نوع تولید شده در فرایند گالوانیزاسیون سرد بهره ببرید. C ontent was gen er ated  with ​GS A  Co nten t  Genera to᠎r DEMO!

منظور از کوتینگ ورق گالوانیزه چیست؟ در واقع روند کاهشی و افزایشی ورق گالوانیزه به نسبت ورق گرم یا ورق سرد یا شمش آهن کندتر و تدریجی تر است. اما در مجموع، روند قیمتی این محصول ثابت بود. به منظور تشخیص هر چه بهتر ورق گالوانیزه از سایر انواع ورق، باید با ویژگی های این نوع از ورق آشنایی داشته باشیم. استفاده از ورق گالوانیزه در تابلوهای راهنمایی و رانندگی، ایستگاههای اتوبوس، گاردریلها و سایر تجهیزات ترافیکی یک ضرورت انکارناپذیر است؛ چرا که در صورت استفاده از ورق سیاه معمولی، سالانه هزینههای گزافی جهت تعمیر این تجهیزات به شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی تحمیل میشود. این ورق ها در بازار به شکل رول و فابریک عرضه می شوند. قیمت آن تحتتأثیر عواملی همچون طرح و کیفیت پوشش گالوانیزه و تقاضا و عرضه قرار دارد. سودجویان سعی دارند ورقهای فولادی و آهنی معمولی را به جای ورقهای گالوانیزه به مشتریان عرضه کنند و اگر شما از نحوه تشخیص ورق گالوانیزه اصل از ورق تقلبی مطلع نباشید، متضرر سرمایه هنگفتی خواهید شد. تا پیش از دهه 80 میلادی ورق گالوانیزه کاربرد چندانی در خودروسازی نداشت و خودروسازان برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدن ورقهای سیاه معمولی بهکاررفته در دربها و شاسی خودروها، از رنگ و پوششهای خاص استفاده میکردند که البته آن هم اثر چندانی نداشت.

اصطلاح گالوانیزه از پیل گالوانی گرفته شده است. قیمت روز ورق گالوانیزه ممکن است به دلیل نوسانات در بازار فلزات و تغییرات در قیمت های مواد اولیه، به طور مداوم تغییر کند. استفاده از ورق گالوانیزه برای ساخت سیلوهای مواد غذایی باعث هزینه کمتر، ماندگاری بیشتر، کاهش هزینههای تعمیرات و نگهداری، نظافت آسانتر و طراحی مطلوب سیستم تهویه و کنترل دما میشود. 2. تعمیر و نگهداری آنها آسانتر و کمهزینهتر است. عموما قیمت ورقهای گالوانیزه بر اساس وزن آنها تعیین میشود، در نتیجه محاسبه وزن ورقهای گالوانیزه از اهمیت بالایی برخوردار است. ورق گالوانیزه به دلیل پوشش روی که روی آن قرار دارد، مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد. با این شیوه که صرفه اقتصادی نیز دارد، میتوان همه محصولات فولادی را به خوبی رویاندود کرد و بر استحکام ورقهای فولادی افزود. مقاومت ورقهای گالوانیزه در مقابل زنگزدگی باعث شده است که در بسیاری از صنایع شاهد استفاده از این محصول باشیم. بسیاری از افراد در هنگام خرید ورق گالوانیزه با چالشهایی مواجه میشوند چرا که قادر به تشخیص ورق گالوانیزه تقلبی از نوع اصلی و اورجینال آن نیستند. با توجه به محاسبه وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه، میتوان قیمت هر متر آن را با تقسیم قیمت کیلوگرمی بر وزن هر متر مربع، محاسبه نمود.

در نگهداری ورق گالوانیزه باید نکاتی را حتما مورد توجه قرار داد. شمش تختال به عنوان ماده اولیه برای تولید تسمه، لوله درزدار، کویل و ورق های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد و طول این محصول ۱۲ متر است. 1. با هزینه کمتری تولید میشود. شایان ذکر است قیمت ورق گالوانیزه هنگام خرید با تناژ بالا، به قیمت کارخانه محاسبه میشود که برای خریداران صرفه اقتصادی دارد. در صنعت به ورق گالوانیزه به دلیل ویژگی ذکر شده، ورق ضد زنگ گفته می شود. از این ورقها معمولاً در صنعت خودروسازی استفاده میشود. صنعت حملونقل برای ساخت کانتینر، ماشینآلات و … این ویژگی آن را برای استفاده در ساخت و سازهایی با بارهای سنگین یا در شرایط محیطی خاص که نیاز به استحکام بیشتر دارند، مناسب میکند. صنایع فلزی برای ساخت بدنه کامپیوتر، کابینت و … ورق گالوانیزه از ویژگیها و مزایای متعددی برخوردار است و همین ویژگیهای منحصربهفرد باعث شده است که امروزه کاربرد فراوانی در صنایع مختلف داشته باشد. 8. معاینه فنی این محصولات سادهتر است و در صنایع مختلف از اعتبار فنی بیشتری برخوردارند. استاندارد EN 10327: این استاندارد توسط مؤسسه استاندارد اروپا (EN) منتشر شده است.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن